PREČO INTELIGENTNÉ KÚRENIE?

Najmä prechodové obdobia jar a jeseň sa vyznačujú výrazným kolísaním teplôt. Na tieto zmeny nedokážete ani pri najlepšej vôli reagovať tak efektívne a flexibilne, ako to za vás urobí inteligentné kúrenie (akým je napríklad Smartech Plus od Immergasu). 

Pomocou neho budete vykurovať vždy len tam, kde je to skutočne potrebné a keď je to potrebné. 

Inteligentné kúrenie však nielenže presne reguluje teplotu vášho domova podľa toho, ako sa mení počasie, ale dokáže omnoho viac. Ideálnu teplotu si tak dokážete nastaviť nielen pre celý dom, ale pre každú miestnosť jednotlivo.

Systém neustále vyhodnocuje teplotu vo všetkých miestnostiach a každú z nich vykuruje tak, ako si želajú jej obyvatelia. Prípadne sa riadi podľa toho, na aký účel miestnosť slúži. 

Inú teplotu by ste totiž mali mať napríklad v spálni a inú zas v obývačke či kuchyni. Miestnosti, ktoré sa používajú len zriedka, takto nevykurujete zbytočne.

Inteligentné kúrenie sa dokáže presne prispôsobiť vašim potrebám ako aj maximálnej efektivite. Napríklad teplota po vašom odchode z domu klesne na minimum a pred vaším návratom sa opäť zvýši na požadovanú úroveň. Po príchode domov tak bude váš domov príjemne vykúrený a útulný.

AKO TO FUNGUJE A ČO K TOMU POTREBUJETE?

Základom takéhoto systému je kondenzančný kotol, ktorý je kompatibilný s reguláciou Smartech Plus a umožňuje nastavovať teploty prostredníctvom online aplikácie alebo cez webstránku.

Príkladom takéhoto zariadenia je náš kotol Victrix Zeus Superior


Kotol Victrix Zeus Superior Umožňuje priamo z ovládacieho panela riadiť teplotu až 3 zón.


Victrix Zeus Superior funguje pomocou high-tech elektroniky. Tá umožňuje vďaka riadiacej jednotke Smartech Plus nastavenie priestorovej teploty viacerých zón aj priamo z ovládacieho panela kotla či cez aplikáciu alebo web.

Aplikáciou Smartech Plus je možné spravovať až 18 smart termostatov v rôznych priestoroch či domácnostiach.

Riadiaca jednotka Smartech Plus sa používa veľmi jednoducho. Môžete si ju nechať nainštalovať na stenu alebo ju nechať len tak položenú v miestnosti, pričom s vaším kotlom bude komunikovať cez Bluetooth pripojenie. 

Pre jej lokálne fungovanie netreba pripojenie k Wi-Fi sieti. V prípade, že chcete zariadenie ovládať aj vzdialene pomocou smartfónu či tabletu, vtedy už internetové pripojenie potrebujete.

ČO VŠETKO MÔŽETE OVLÁDAŤ CEZ SMARTECH PLUS?

Prostredníctvom Smartech Plus môžete na diaľku kotol vypnúť či zapnúť, zobrazovať aktuálnu priestorovú teplotu či dočasne meniť jej nastavenie. Samozrejmosťou je aj nastavenie ohrevu teplej vody bezdrôtovo.

Regulovanie teploty vykurovania môže byť nastavené aj pomocou špeciálnej funkcie, ktorá využíva geolokáciu pripojených členov domácnosti. 

V praxi to znamená, že aplikácia automaticky zvýši teplotu pri príchode člena domácnosti domov a, naopak, teplotu zníži, keď posledný člen z domu odíde.

Pokiaľ je modulačná riadiaca jednotka Smartech Plus pripojená aj k Wi-Fi sieti, z internetu získava informácie o aktuálnej vonkajšej teplote pre ekvitermickú reguláciu.

Okrem teploty si môžete meniť viaceré prevádzkové parametre, pracovný režim kotla či odblokovať prípadné poruchy.

S používaním systému Smartech Plus nebudete mať žiadny problém. Jeho displej je dobre čítateľný „z každého uhla“, a to vďaka technológii e-ink, ktorá sa bežne používa v digitálnych čítačkách. 

Niektoré funkcie môžu byť podporované aj virtuálnymi asistentmi ako Alexa alebo Google Home.

Pre správne a optimálne navrhnutie celého systému kontaktujte našich odborných partnerov z predajnej, inštalačnej alebo servisnej siete Immergas.

Na stránke Immergas nájdete mapu obchodných partnerov spoločnosti, ktorí vám s výberom správneho typu radi pomôžu.