O projekte

Zelená domácnostiam II je druhou etapou úspešného projektu, ktorý patrí pod ministerstvo hospodárstva. Jeho cieľom je, aby domácnosti využívali stále viac energie z obnoviteľných zdrojov a zabránili tak vypúšťaniu skleníkových plynov. 

Ministerstvo hospodárstva motivuje majiteľov finančným príspevkom na inštaláciu zariadenia. Tie sa v prípade tepelných čerpadiel pohybujú jednorazovo až do výšky 3 400 €. Projekt sa zároveň usiluje o lepšiu informovanosť a prax technikov, ktorí takéto zariadenia inštalujú. Viac informácií o projekte získate na oficiálnom webe.

Kto môže žiadať?

Rodinné domy

Majitelia rodinných domov si môžu zariadenie nechať namontovať do existujúcich systémov aj novostavieb. Finančná podpora pokrýva sčasti cenu dodávky a celú montáž.

Bytové domy

O finančnú podporu môžu požiadať aj majitelia bytových domov. Nehnuteľnosť však musí byť v súkromnom vlastníctve. Dotácia pokrýva sčasti cenu dodávky a celú montáž.

Ako to funguje?

Kontaktujte technika

Vyhľadajte si kontakt na inštalatéra či servisného technika

Pomoc s výberom

Technik vám pomôže vybrať si ideálne zariadenie

Vyplňte žiadosť

Žiadosť vyplníte online na oficiálnom webe projektu

Špecifikujte zariadenie

Do žiadosti uveďte aj podrobnosti o zariadení

Získanie podpory

Po vyplnení už len počkajte na posúdenie a zisk príspevku

Podporované produkty

Zelená domácnosť

Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda (vonkajšia jednotka je oddelená od vnútornej jednotky čerpadla)

Detail produktu

MAGIS PRO 12 V2 T

Zelená domácnosť

Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda

Detail produktu

MAGIS PRO 4 V2

Zelená domácnosť

Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda (vonkajšia jednotka je oddelená od vnútornej jednotky čerpadla).

Detail produktu

MAGIS PRO 6 V2

Zelená domácnosť

Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda (vonkajšia jednotka je oddelená od vnútornej jednotky čerpadla).

Detail produktu

MAGIS PRO 9 V2

Časté otázky

 • Finančná podpora je určená len pre koncových zákazníkov, ktorými sú majitelia rodinných a bytových domov. O dotáciu Zelená domácnostiam II nemôžu požiadať majitelia výrobných závodov alebo developeri.  

   

 • Na začiatok sa oboznámte s podmienkami podpory a oslovte zhotoviteľov. Veľmi dôležité je zistiť, aký obnoviteľný zdroj energie sa hodí do vašej domácnosti a ktoré zariadenie je pre vás najlepšie. Keď v tom máte jasno, uzatvorte zmluvu so zhotoviteľom a požiadajte o pridelenie dotácie. 

  Žiadosť musíte vyplniť elektronicky a priložiť k nej potrebné prílohy. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Ako podať žiadosť

  Po pridelení poukážky ju musíte do 30 dní uplatniť u zhotoviteľa, ktorému treba odovzdať všetky potrebné dokumenty. Zhotoviteľ musí v stanovenom čase dokončiť inštaláciu a až potom požiada o preplatenie poukážky. 

  Napokon Slovenská inovačná a energetická agentúra určí výšku výdavkov a tie zhotoviteľovi preplatí. 

   

 • Koľko peňazí získate, záleží od výkonu vykurovacieho zariadenia a od toho, či spĺňate uprednostňujúce kritériá. Výška príspevku sa vypočítava na 1 kW.

  V prípade tepelných čerpadiel je to bez uprednostnení 272 €/kW a s uprednostňujúcimi kritériami 340 €/kW. Zároveň však existuje maximálna výška, ktorá je pri tepelných čerpadlách 2 720 € (alebo s uprednostnením až 3 400 €). 

   

 • Finančný príspevok pokrýva sčasti dodávku zariadenia a celú montáž. V prípade tepelných čerpadiel sa oprávnené výdavky vzťahujú na: 

  • tepelné čerpadlo;

  • akumulačný zásobník vody/zásobníkový ohrievač vody;

  • zemné vrty;

  • komponenty nutné pre prevádzku tepelného čerpadla (napr.: obehové čerpadlo, expanzná nádoba, ventily, ekvitermická regulácia, riadiaca jednotka);

  • montážny materiál potrebný na zapojenie tepelného čerpadla;

  • montážne práce;

  • skúšky a revízie potrebné na uvedenie zariadenia do prevádzky.

 • Od dátumu, ktorý je uvedený na finančnej poukážke, plynie majiteľovi 30 dní, počas ktorých si ju musí uplatniť. Všeobecné podmienky zároveň nariaďujú, že zhotoviteľ musí inštaláciu dokončiť najneskôr do troch mesiacov od tohto dátumu. 

   

 • Finančná podpora sa týka troch typov tepelných čerpadiel. Konkrétne sú to tie, ktoré pracujú na princípe vzduch – voda, voda – voda a zem – voda.

Kontaktujte nás

Pre nákup tepelného čerpadla kontaktujte priamo našich šíriteľov tepla. Ak však chcete predsa niečo zistiť v spoločnosti Immergas, ozvite sa nám.

Telefón
+421 32 2850 100 Pon - Pia: 8:00 - 16:00

Potrebujete pomôcť? Napíšte nám.

Radosť z tepla do vašej schránky

Prihláste sa na odber newslettra a my vás zahrejeme užitočnými informáciami.

 • Rady o servise a výmene kotla
 • Nové modely v ponuke 
 • Aktuality o zelenom kúrení