Hybridné kúrenie? Prinášame vám 5 dôvodov, prečo sa oplatí využívať dva zdroje tepla

Victrix Hybrid v sebe spája to najlepšie z tepelného čerpadla a kondenzačného kotla. Poďte sa pozrieť, aké výhody vám táto technológia hybridného kúrenia prinesie.

Victrix Hybrid v sebe spája to najlepšie z tepelného čerpadla a kondenzačného kotla. Poďte sa pozrieť, aké výhody vám táto technológia hybridného kúrenia prinesie.

Hybridné vykurovanie je čoraz väčším trendom. Dôvod je prostý. Ide o jednoduché a efektívne riešenie, ako znížiť výšku mesačných účtov a zároveň splniť čoraz prísnejšie ekologické normy.

Práve preto prichádzame na trh s hybridným zariadením Victrix Hybrid, ktoré vám poslúži na vykurovanie aj ohrev vody.

Ako zariadenie funguje?

Klasické tepelné čerpadlo funguje tak, že vyrába teplo zo vzduchu, zeme alebo vody a odovzdáva ho domácnosti. Vďaka tomu, že využíva zdroje, ktoré sú prakticky zadarmo, vám dokáže ušetriť značné prevádzkové náklady.

Jeho účinnosť však v zimnom období klesá, preto je dobré mať aj doplnkový zdroj (napríklad plynový kotol).

A práve túto kombináciu zabezpečuje náš hybridný systém Victrix Hybrid.

page2image44694352

Takto vyzerá zariadenie Victrix Hybrid.

Jeho hlavnou funkciou a zároveň najväčšou výhodou je, že dokáže sám podľa vonkajšej teploty spúšťať buď tepelné čerpadlo, alebo kotol. A to robí kúrenie ešte omnoho efektívnejším.

Zariadenie pritom funguje primárne ako tepelné čerpadlo a kondenzačný kotol zapína až vtedy, keď je prevádzka čerpadla neefektívna napríklad počas väčších mrazov.

Istou nevýhodou tohto zariadenia oproti tepelnému čerpadlu však je, že ho neviete v letných mesiacoch využiť aj na chladenie domácnosti. Je určené len na vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody.

Ušetríte tretinu prevádzkových nákladov

Vo Victrix Hybrid sú tepelné čerpadlo a kondenzačný kotol zapojené do série tak, aby naplno využili obnoviteľnú energiu a spotrebovali, čo najmenej plynu.

Možnosť simultánnej prevádzky dvoch generátorov výrazne zvyšuje počet hodín, v ktorých je počas vykurovacieho obdobia aktívne tepelné čerpadlo. Vďaka tomu hybridné zariadenie dosahuje vyššiu účinnosť aj výrazné úspory energie.

page3image45078000

Táto technológia vám tak oproti súčasným kondenzačným plynovým kotlom ušetrí až 35 % prevádzkových nákladov, a to počas celého obdobia zimnej sezóny.

Menej škodlivých emisií

S Victrix Hybrid však šetríte nielen peňaženku, ale aj planétu. Čerpadlo totižto nevypúšťa žiadne emisie a kotol funguje len v prípade potreby, a tak zanecháva minimálnu uhlíkovú stopu.

Nové hybridné tepelné čerpadlo navyše dokáže využívať vzduch ako obnoviteľný zdroj energie počas celého obdobia zimnej sezóny. Umožňuje tak znížiť emisie CO2 až o 50 %.

page4image44623200

Okrem toho využíva chladivo R32, ktoré je vysoko ohľaduplné k životnému prostrediu.

Vďaka všetkým týmto faktorom je Victrix Hybrid zaradený do šiestej ekologickej triedy (UNI 297 a 483) ako najlepší produkt z hľadiska znižovania emisií oxidu dusíka (NOx), čím prispieva k zvýšeniu energetickej triedy (A++).

Jednoduchá inštalácia a minimálna hlučnosť

Hybridné tepelné čerpadlo Victrix Hybrid dokáže flexibilne nahradiť staré typy kotlov, a to v podlahových aj radiátorových vykurovacích systémoch.

Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, nevyžaduje si certifikáciu F-GAS na F-plyny. Navyše, má kompaktné rozmery a štandardne dodávaný ovládací panel.

Hlučnosť vonkajšej aj vnútornej jednotky je veľmi nízka, takže nie je rušivé pre domácnosť ani svoje okolie.

Je tak ideálny riešením pre byty a domy do 140 m2.

Možnosť samostatného zásobníka na vodu

page5image44625072

Okrem modelu Victrix Hybrid je v našej ponuke k dispozícii aj typ Victrix Hybrid Plus, ktorý je určený iba na vykurovanie. Môžete ho však kombinovať so samostatným zásobníkom teplej úžitkovej vody voliteľného objemu.

Výborne sa tak hodí, ak máte viacero kúpeľní a ohriatu vodu zvykne naraz využívať viacero členov domácností.

Záruka a servis

Na hybridné tepelné čerpadlo Victrix Hybrid ponúkame predĺženú 5-ročnú záruku pri dodržaní záručných podmienok. Medzi inými je to napríklad každoročná servisná prehliadka.

Immergas vám okrem toho ponúka profesionálnu sieť servisných partnerov a certifikovaných inžinierov, ktorí sú k dispozícii, keď ich potrebujete.

Hybridné tepelné čerpadlo Victrix Hybrid nájdete v predajniach našich obchodných partnerov. Na našej mape predajcov Immergas si môžete vyhľadať predajné miesto, kde vám poskytnú technickú konzultáciu a ochotne vám poradia s čímkoľvek, čo budete potrebovať.

Vyhľadať najbližší servis

Napíšte nám

Vaše údaje budú spracované v súlade s ochranou osobných údajov GDPR za účelom zaslania odpovede, ktorú žiadate. Vaše osobné údaje nebudú poskytnuté ďalej na iné účely.